| CosminGK a întrebat:

Revin si eu cu o problema la al meu PC asamblat acum 5 zile. Problema sta in felul urmator: La placa mea de baza Gigabyte z390 aorus ultra, are in jos un tabel de erori (Debug LED) si de ieri imi tot arata pe acel led D4 (asta fiind codul de eroare). M-am uitat in manualul de la placa de baza si zice ca e asta pci resource allocation error out of resources. Tin sa mentionez ca pe placa de baza am un i7 9700k si aorus 1080TI. Calculatorul merge perfect, dar ma nelinisteste aceasta eroare. Daca stie cineva vreo solutie, ajutati-ma va rog frumos

4 răspunsuri:
| Andryez a răspuns:

Scoate-i bateria de memorie, lasă-l câteva secunde 20 - 30 şi o introduci din nou, asta ajută cam în orice situaţie, doar că s-ar putea să-ţi reseteze BIOS-ul la setările iniţiale, asta în cazul în care ai făcut modificări peaoclo sau Overclock la procesor

| CosminGK explică (pentru Andryez):

Abia l-am asamblat, nu i-am afacut nimic! Multumesc am sa incerc

| Gabytu2002 a răspuns:

Încearcă să instalezi driver-ul pentru placa ta video

| CosminGK explică (pentru Gabytu2002):

Salut. Am instalat si am scapat vad de eroarea accea. Acum imi atara 25