| Mihai1111111111 a întrebat:

Salut TPU
sall
Deci eu am 2 harduri. unul ATA de 40 gb si unu Sata de 80 gb
Azi am instalat win iar instalarea s-a facut pe cel ATA de 40.
Intrebarea este.cum il bag si pe celalalt acum?
eu stiam ca dai click dreapta la my computer / manage / Disk management si acolo ar trebui sa apara disk 0 cel pe care il folosesc si disk 1 cel care este gol si pe care vreau sa il adaug... dar nu-mi apare
Poate este vreo chestie ce se face prin bios.
va rog ajutati-ma

sa mai specific ca am verificat de nu stiut cate ori cablurile. nu e de la ele.cand aprind pc imi arata hardul. dar cand dau cum am spus mai sus nu-mi arata nimic

6 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Vezi ce mod de emulare ai selectat la sata ide sa acpi daca e acpi un windows instalat pe ide nu o sa-l vada

| Mihai1111111111 explică:

Nu am inteles nimic.sincer...dar vreau sa spun ca mi l-a mai fauct cineva sa mearga data trecuta.defapt de la el am hardul...cel ata

| Mihai1111111111 explică:

Http://imageshack.us/photo/my-images/805/spa0450.jpg/ uite cum ad dat din bios...dar tot nu merge

| Mihai1111111111 explică:

Up? ...hai va rog

| Mihai1111111111 explică:

Up up...nu se uita nimeni? sad

| Mihai1111111111 explică:

E cineva? crying