| bozioru a întrebat:

scriu acest mesaj deoarece am o problema majora.Ieri am reformatat calculatorul cu Windows XP SP3 si toate informatiile care le aveam le-am pus pe o memorie externa de 300gb (Medion drive-n-go). Astazi, cand am intrat in calculator, toate bune si frumoase pana cand am bagat memoria in calculator si am vazut ca nu mi-o citeste.Am tot bagat-o si scos-o, am restartat calculatorul, am umblat in BIOS, am dat pe device manager si zicea "This Drive is working properly". Va rog ajutati-ma ca habar nu am ce sa-i fac, am date foarte importante pe el si nu vreau sa mai pierd mult timp cu aceasta memorie.Multumes Anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu are draivarul de citire instalat in pc ca, poate ai cd care l-ai primit ar trebui sal instalezi daca nu ar trebui sa dai sa cauti pe net thinking ori nu e conpatibil windosul nou facut cu acel hdd extern

nu stiu nu lua acest mesaj ca pe bune ca te incurc mai rau in problemata mi-am dat cu parerea

Sarbatori Fericite!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Instaleaza driver pentru HDD-ul tau!

| bozioru explică:

Da, am descoperit problema. Datele sunt corupte si se mai pot recupera doar cu anumite programe, gen: GetDataBack.Bineinteles ele nu sunt free dar mai poti gasi o licenta hackerita pe internet si poate aveti noroc daca picati in situatia mea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...nu merge sad nu este nevoie de driver, deoarece am mai avut windowsul acesta inainte si a mers pana ieri crying