| anonim_4396 a întrebat:

sper sa ma ajutați. Daca de exemplu i-au un smartphone cu androit 4.2.2 cat e valabil? (Fara posibilitate de-l upgrada) ca de exemplu la tableta tot acelas android am cu aceasi varianta si mi-a cerut un lansator(tableta) ca sa nu mearga greu androidul. P.s tableta o am din iunie sau iulie. Așa o sa se întâmple si cu androidul? O sa fiu nevoit sa instalez un lansator ca sa imi meargă smartphone-ul?

1 răspuns:
| questsoul a răspuns:

Sistemul de operare Android nu "expira", ce ai vazut tu pe tableta a fost probabil o reclama pe internet(e plin de ele). Pentru a fi sigur ca telefonul tau are updateurile la zi poti accesa in meniul telefonului:Settings/About Phone/System Updates.