| anonim_4396 a întrebat:

sper sa ma ajutați. Daca de exemplu i-au un smartphone cu androit 4.2.2 cat e valabil? (Fara posibilitate de-l upgrada) ca de exemplu la tableta tot acelas android am cu aceasi varianta si mi-a cerut un lansator(tableta) ca sa nu mearga greu androidul. P.s tableta o am din iunie sau iulie. Așa o sa se întâmple si cu androidul de la smartphone? O sa fiu nevoit sa instalez un lansator ca sa imi meargă smartphone-ul?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Android Nu are un termen de valabilitate, cat o sa reziste telefonul atata timp o sa reziste si sistemul de operare
Nu esti obligat sa instalezi alt louncher decat daca vrei o schimbare de design