| Mihai1972 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum sa reduc consumul bateriei la Samsung Galaxy i900. La stare de veghe telefon consuma 47% si Telefon in repaus 33%. De ce consuma asa mult? Ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Adbbmsh a răspuns:

Schimbati Ringtone-ul, sunetul de la SMS, umbla in setari si dai pe economisire energie, sa nu mai lumineze asta tare ecranul si ECONOMISESTI mult crede-ma. Amsi eu un Nokia N81si mi se termina bateria in 1zi si nu vbeam la telefon nimic, dar am incercat tot de mai sus si acum daca vorbesc Non Stop tine 2zile baterua. Crede-ma

1 răspuns:
| Creionelroz777 a răspuns:

Consuma foarte mult ecranul sau si nu ii poti reduce mai mult de atat consumul. Minimul este 33%