| LoCkEd02 a întrebat:

Am si eu un Samsung Galaxy Ace luat de cateva zile (3). Intrebarea este de ce mi se descarca bateria intr-o zi, vad ca la utilizare memorie am stare de veghe telefon 46 %, telefon in repaus 34 %, ecran 13 %, si apeluri vocale 8 %.
Este bine sau rau?
Va rog un mic sfat, dau Funda.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa sunt smartphoneurile.Si in mod sigur te-ai jucat mult pe el.Sa tii inchis 3G cand nu intri pe net.Iti consuma mult din baterie.

| taur77 a răspuns:

Si eu am un Samsung galaxy mini si bateria mi se descarca odata la 2 zile. Iati din market programul "easy battery saver", te ajuta ff mult

| crystynel23 a răspuns:

Asculta, daca ii nou trebuie sa astepti pana se formateaza bateria, pana ce intra in cursul ei normal, aprox. 10-15 zile cam asa-i normal la telefoanele astea :p

| DianaRocks a răspuns:

Dupa ce sa descarcat de tot l-ai tinut la incarcat 24 ore?

| LoCkEd02 explică (pentru DianaRocks):

Nu neaparat, dar am inteles ca asa se descarca toate telefoanele...

| DianaRocks a răspuns (pentru LoCkEd02):

Nu...eu zic ca la inceput cand il cumperi trebuie sa il tii in priza incarcat 24 sau 48 de ore...cred ca 24, da na.

| ileanailla a răspuns:

Te duci frumusel cu telefonul inapoi de unde l-ai luat si zici tipei/tipului k nu tine bateria.banuiesc ca l-ai cumparat din magazin si are si garantie.

| rauland1 a răspuns:

E normal sa ti se descarce asa intr-o singura zi, pentru ca telefoanele aste noi folosesc multa baterie...si e intr-un fel neutru faptul ca se descarca asa

| Bianca_Nita_1998 a răspuns:

Asa patesc si eu cu telefonul meu...mentionez ca am BlackBerry curve 8520crying