| Maxymo a întrebat:

Stie cineva cum se poate schimba numele sau parola de la un router wireless? Sau cum se poate instala (seta) un router? Specific ca router-ul este marca TP-LINK (cu doua antene)!

4 răspunsuri:
| Vir2k a răspuns:

Fiindca nu ai scris modelul (complet)... uita-te aici pentru TP-LINK TD-W8961ND : http://www.tp-link.com/Resources/document/7106503678_TD-W8961ND_QIG.pdf

in principiu este la fel la orice fel de router... te loghezi pe browser (fie conectat direct cu cablu / fie wireless) si faci modificarile dorite. De regula ip (default), user si parola (default) sunt scrise pe aparat (undeva sub el pe o eticheta ceva). Enjoy

| SuicideSilence a răspuns:

Il conectezi prin fir la pc, iar in bara de adrese tastezi: 192.168.0.1 sau 192.168.1.0 nume: admin, parola: admin (daca nu le-ai modificat) -> wireless-> wireless settings (de aici poti pune un nume retelei) iar de la wireless security alegi modul de criptare WPA/WPA2 - Personal, versiunea: WPA2-PSK, iar mai jos tastezi parola -> save

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Mai exact te duci in browser la link, scrii 92.168.150.1 (cred)
User: admin
Pass: admin

In stanga la wireless
Wireless security
Mai jos ai WPA/WPA2 - Personal(Recommended)
Te duci la PSK Password:

Si acolo iti bagi parola pe care vrei sa o ai la wireless big grin

| Maxymo explică:

Va multumesc mult!