| Marian_Andrei_1997 a întrebat:

Deci.Am un router dir 655 cu 3 antene si sincer nu sunt multumit de semnalul pe care il emite. Mentionez ca l-am luat de la un prieten si este la mana a doua. Din cate am citit pe net are antene de putere mica. Daca as schimba antenele normale cu unele mai puternice credeti ca ar functiona? Semnalul wireless ar fi mai puternic? Ma gandeam la niste antene de 5 sau de 8 db.

2 răspunsuri:
| Alinamark a răspuns:

Dupa o vreme si routere-le obosesc, cand ajunge sa nu mai aiba semnat bun trebuie sa il schimbi, nu rezolvi nimic daca inlocuesti antena.

| Marian_Andrei_1997 explică (pentru Alinamark):

Am o portiune unde as vrea sa am semnal dar nu am. Daca as duce o antena cu un cablu de extensie de vreo 3m la locul unde vreau sa am semnal ar functiona? Ar fi totul in ordine?( Vreau sa scot antena pe geam pentru a avea cat de cat semnal de afara... Daca scot antena pe geam, in fata antenei pana unde vreau sa prind semnal nu este nici-un obstacol. ) Multumesc pentru raspunsul anterior