| iflorinn a întrebat:

Cum pot seta un router wireless tp-link daca nu am o placa wireless.
Merge daca bag cablu de la retea in router si apoi un alt cablu din router in pc, si apoi sa accesez acea pagina cu ip-de la router?
Sau cum se face?

Răspuns Câştigător
| MaximusBommel a răspuns:

Da, se poate. Introduci cablul de internet in portul WAN al routerului, dupa care, cu un cablu secundar mufat la ambele capete, introduci unul din capetele acestuia in portul LAN al routerului, iar celalalt capat in placa de retea a pc-ului.

http://compnetworking.about.com/od/homenetworking/ht/routerconfigure.htm - citeste in special punctele 3 si 4.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Se face exact cum ai zis tu. Oricum, un router wireles snou nu il poti configura si utilzia la inceput decat pe fir, deoarece pe wifi nu poate fi configurat initial(cand nu e configurata securitatea si restul).