| Ioana_Nita_1997 a întrebat:

Stiu ca am mai pus odata intrebarea asta, dar nu mai stiu ce sa fac, ma enerveaza faptul ca meniul windows nu se deschide iconitele de pe desktop si de pe taskbar nu se mai vad dar daca apesi pe ele se deschid. Am inceput sa deschid aplicati de pe taskbar, daca incerc de pe desktop in 3 minute se deschid, inainte in maxim 10 secunde :) Jocurile merg greu din cauza asta, daca nu era stricat calculatorul mergeau excelent, cu o grafica excelenta, acum maxim un joc cu grafica excelenta poate sa fie jucat pe calculator, netul merge un pic mai greu fata de cum mergea inainte, am incercat si asa: pe desktop dau click dreapta, dupa dau la view si apas show desktop icons, tot nu merge. Aici e si o poza de la problema: http://blogulluimiruna.blogspot.ro/

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E windows-ul prastie si cred ca ai si virusi, asa ca...reinstall win!

| MeConstantine a răspuns:

Buna Miruna,
Aici poate sa fie o problema de incompatibilitate cu placa grafica. Depinde si ce drive pentru placa grafica ai pus (probabil s-a updatat) si este o incompatibilitate cu Windows 7 pe care il ai instalat.

| Ioana_Nita_1997 explică (pentru MeConstantine):

Pai, mi-am updatat placa grafica prin 2014, toamna nu mai stiu sigur, nu trebuia sa faca asa, windows-ul meu e compatibil cu placa grafica de la Intel, cand l-am primit era instalat deja driver Intel, trebuie sa fie si de la aplicatia aceea pe care am instalat-o.

| MeConstantine a răspuns (pentru Ioana_Nita_1997):

Posibil sa fie de la aplicatia aceea pentru ca nu sunt compatibile. Parerea mea ca este de grafica, cauta sa-ti updatezi driver-ul la placa grafica.

| Ioana_Nita_1997 explică:

Ok, deci (fara deci), multumesc oricum pentru raspunsuri, au fost utile intr-un fel happy Am vorbit cu unchiul meu si a zis ca problema poate sa fie si de la jocuri, ca atunci cand instalez un joc se amesteca prin foldere si cine stie peste ce folder windows s-a pus, si atunci cand il dezinstalez jocul se poate dezinstala si un folder windows, ca atunci cand dezinstalez jocul ma intreaba la aplicatie: Esti sigur ca doresti sa stergi jocul? si atunci normal ca noi dam DA! laughing A si zis ca, chiar daca dezinstalez folderul cu jocul si datele lui degeaba, tot ramane pe pc. Si din cauza asta s-ar fi provocat probleme la driver. Trebuie sa reinstalez windowsu, a zis ca asa ar fi bine. Deci (fara deci) CAZ INCHIS, va multumesc pentru raspunsuri oricum happy