| Psycho777 a întrebat:

Sunt ingrijorat de placa mea video. Acum o saptamana cand aveam o versiune mai veche de Catalyst [gpu hd 7750 1gb ddr5] imi statea temperatura in idle la 29-30 grade celsius...acum dupa ce i-am facut update sta in idle la 49-52 grade celsius. Ce as putea face ca sa mai scad din temperatura?
Mentionez ca temperatura de 49-52 grade o avea cand jucam ceva [battlefield/cod] pe ultra full hd. FUNDA

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Stai relax, ambele temperaturi sint foarte ok. Poti umbla la turatia ventilatorului sa ii pui pe manual vreo 40% in idle. E posibil ca noua versiune de driver sa lase placa mai calda pentru a fi mai silentioasa.