| king997 a întrebat:

E mare o temperatura de 44 respectiv 50 grade celsius la un dual.core in idle?( la full nu trece de 55-56 )

2 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Mie personal nu-mi plac temperaturile mai mari de 40 indiferent ce componente ar fi.

http://actualizareit.blogspot.com.es/2012/01/sistem-de-racire-pc.html

In orice caz, cand se depaseste temperatura maxima, se restarteaza pc-ul.

Temperaturile la componente le poti observa cu: cpuid.

| Heartless562 a răspuns:

Nu, eu am 43 la idle (amd 6000+, dual core de 3.00 GHz), si vreo 65 intr-un joc mai mare. am avut si 73 (max), si nu s-a intamplat nimic.