| HeNNa a întrebat:

Sunt posesorul unui telefon Samsung Galaxy Xcover versiune android 2.3.6.
As putea sa il Root-ez?
A mai incercat cineva pe acest model de telefon?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| terorvlad a răspuns:

Mica mentiune: rootul si overclockul sunt reversibile. Daca se strica telefonul sau ceva poti folosi optiunea "unroot" si nimeni nu va sti ca ai avut root

6 răspunsuri:
| terorvlad a răspuns:

Da. incearca cu o aplicatie numita gingerbreak.apk

| HeNNa explică (pentru terorvlad):

Ma va ajuta la jocuri root-area? Voi avea nevoie de alte programe/aplicatii?

| terorvlad a răspuns:

Va trebui sa dai overclock la procesor dar daca nu sti ce e ala e foarte riscant. cauta pe youtube. Rootul nu face decat sa te lase sa dai overclock care mareste performanta

| HeNNa explică (pentru terorvlad):

Si merita sa fac acest lucru? Mentionand ca imi voi pierde si garantia.

| terorvlad a răspuns:

Daca faci asta doar pentru overclock, nu. Daca faci asta sa poti instala si un soft mai nou, de ex: 4.0.0, atunci se merita.

| HeNNa explică:

Va ajuta la jocuri daca il voi Roota? Mai am nevoie si de alte aplicatii/programe?