| ASimpleUser a întrebat:

va intreb pentru a doua oara si sper ca voi primi un raspuns corect de data asta...cum pot sa scriu semnul de la euro daca am tastatura in limba romana, caci daca folosesc combinatiile alt+1, alt+2.alt+0 sau alt+8 imi iese ☺☻◘♥

2 răspunsuri:
| uN23 a răspuns:

Alt + E sau Alt + 0128(tastezi cifrele astea folosind keypad-ul din dreapta tastaturii si tinand tasta Alt apasata) = €

| enverhoxha a răspuns:

Exista un program Microsoft gratuit, cred că se cheamă Keyboard Layout Creator sau aşa ceva. Cu el poţi să-ţi configurezi tastatura cum vrei tu, ca să-ţi fie mai comod.