| Teodoralexandru a întrebat:

va rog sa-mi spuneti ce diferente de performanta sunt intre placile video low profile si cele standard (cele normale)?
Pe o placa video low profile de 2 gb merg aceleasi jocuri ca pe una standard tot de 2 gb?
DAU FUNDA! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| bugativeyRO a răspuns:

Nu vad de ce ai cumpara o placa video low-profile daca nu vrei sa-ti faci un desktop pe care sa-l tii intr-o cutie de pantofi sau cv de genu ca dimensiune. Adica is facute doar pentru a maximiza spatiul din carcasa, nu ofera performante in plus sub nicio forma

| Teodoralexandru explică (pentru bugativeyRO):

Pai unitatea mea e dintraia mica

| Teodoralexandru explică (pentru bugativeyRO):

Deci are aceleasi performante ca ale uneia standard?

3 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Daca modelul si specurile sunt la fel da.
Insa la cea low profile vei avea temperaturi mai mari din cauza dimensiunii radiatorului sau al cooler-ului.