| EX_AL_2002 a întrebat:

Vad de multe ori prin filme ca un personaj ii pune la nas o batista cu o solutie, altui personaj pentru al adormi. Cum se numeste solutia aceea?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cloroform.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Mai bine nu raspundeati..cine stie ce-l taie p-asta capu'.winking

| sweetys a răspuns:

Clorofarm. Dar de stiut ca filmele exagereaza. Are timp de actiune cam 10 minute. Deci ai de stat 10 minute cu batista la nasul cuiva pana adoarme.

| xSega a răspuns:

Cloroform, dar in realitate nu adoarme nimeni instant de la el, ar trebui ținut ceva timp dar mai degrabă ar leșina din lipsa aerului decât din cauza lui

| Timpu_Catalin_2001 a răspuns:

Cloroform