| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Voi care credeți ca e mai bun: Huawei P9 Lite 2016 sau IPhone SE? Daca ați şi da argumente ar fi perfect!

Răspuns Câştigător
| Crisstinayy12 a răspuns:

Hmmmm...

1. Huawei este un telefon bun( chiar foarte bun, căci și eu am)
Uneori Huawei întrece multe telefoane. Dar eu nu sunt tocmai mulțumită de telefoanele lor. Nu prea rezista la șocuri (când spun asta mă refer la DELOC) Îți recomand acest telefon, dar mai mult ți-aș recomanda P10( iar acest telefon este varianta 2016, și este mai vechi) Nu mai țin minte câți gb are acest telefon dar sa nu îți iei niciodată cu 8 GB. Nu are rost sa dau specificații și informații inutile. Când spun că e bun e bun. Și îl recomand, dar nu din toată inima. Iar când recomand spun că e bun.

2. iPhone este o marca de firma și șmecheră. Telefonul iPhone SE este foarte mic, și nu prea îți dai seama ce naiba se întâmplă. iPhone SE nu se mai merita in 2017( de aceea e mai ok sa îți iei Huawei). Iphone e o porcărie după părerea mea dar are câteva performante. Nu face lag indiferent după cât timp îl folosești, are câteva performante la unele aplicații, etc, și telefoanele de la Apple nu au sub 16 gb... Dar eu cred că nu merită să iei acest telefon doar pentru nume...

Sincer iPhone SE deloc nu merita, mai mult Huawei. Dar ți-aș recomanda aceste telefoane: Samsung J5 (2016, 2017), J5 prime, A5, A6, A7, S7, S7 edge, S6...
iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8

5 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Mai bine Huawei P9 lite.

| iAMVi a răspuns:

Decat sa iti cumperi Iphone SE mai bine mi-ai da banii mie

| Costy_Regele_1991 explică (pentru iAMVi):

Nu ca am facut foamea 2 ani pentru banii ăia si vreau sa-mi iau un telefon şik de Crăciun

| iAMVi a răspuns (pentru Costy_Regele_1991):

Pfff perfect, ti-ai raspuns chiar tu la intrebare, tocmai pentru ca ai strans banii aia cu greu iti recomand sa te feresti de iphone

| Kyttynna a răspuns:

Huawei P9 lite e de departe cel mai bun. Uite in link comparatia https://www.gadgetsnow.com/......ei-P9-Lite
Procesorul e octa core la Huawei fata de dual core la iphone. Bateria tine de doua ori mai mult la Huawei. Ram si camera foto sunt mai bune tot la Huawei. La iphone daca se strica ceva ce trebuie inlocuit te conta componenta aproape cam cat ai da pe unul nou.
Nu in ultimul rand sistemul de operare la iphone e foarte diferit fata de clasicul Android.
Pana la urma decizia iti apartine.