| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa activez trialul de 3 luni pentru Apple Music. Am vazut ca se poate plati si de pe telefon daca ai cartela Orange, dar intrebarea mea este daca trebuie sa fie pe abonament sau daca pot pur si simplu sa cumpar o cartela si sa-l pot activa.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai abonament (tariful va veni ca cost suplimentar pe factura) sau sa ai o cartela pre-platita, pe care sa ai incarcati suficienti bani pentru plata serviciului (deasupra costului optiunii).
De exemplu, daca vrei sa faci comanda de 6 euro, atunci trebuie sa incarci pe cartela costul optiunii + cel putin 6 euro (pentru plata serviciului).
E la fel, ca si cand ai vrea sa cumperi inca minute sau trafic de date, suplimentar optiunii.

| MattteoAbz1111 a răspuns (pentru Bula):

Ai încercat?

| Bula a răspuns (pentru MattteoAbz1111):

Da, asa functioneaza.

| MattteoAbz1111 a răspuns (pentru Bula):

Ok, mai am o singura întrebare, dacă vreau sa îmi i-au abonamentul de 20 de lei cat trebuie sa imi pun pe cartela?

| MattteoAbz1111 a răspuns (pentru MattteoAbz1111):

Credit gen.

| Bula a răspuns (pentru MattteoAbz1111):

Daca ai abonament, atunci NU poti pune pe cartela bani, s-o "incarci".
La abonament, tot ce plaesti va veni ca cost suplimentar fe factura urmatoare.