| eueueueueue a întrebat:

Vreau sa cumpar un laptop(buget 1.800 lei).Si vreau sa va rog sa imi spuneti ce placa video ce placuta ram sa aiba si de cat ca sa mearga bine.

15 răspunsuri:
| Razvan03Andrei a răspuns:

Pff.Te rog sa fi mai explicit. Vrei un laptop multimedia.Astea sunt multe. Vrei sa iti mearga jocuri "mari" sau doar pentru lucru?

| panther2007 a răspuns:

Sau mai ai si aceasta varianta http://www.cel.ro/......40m-2gb-l/
care este tocmai buna pentru pretul ei

| BrokenInside a răspuns:

Daca vrei sa te joci iti trebuie:
-six core procesor
-10gb ram
-10gb placa video
Daca vrei doar facebook:
-dual procesor
-1~2gb ram
-500mb placa video

| panther2007 a răspuns (pentru BrokenInside):

Omule intrebare ce laptop are placa video de 10gb?

| BrokenInside a răspuns (pentru panther2007):

Sute de laptopuri au, 10gb nu e asa mare lucru, decat daca nai auzit de Blade and Soul, si ai ramas vreo 2-4 ani in urma cu stirile

| panther2007 a răspuns (pentru BrokenInside):

Oare chiar asa? Eu stiam ca laptop Alienware sunt cele mai bune dar placa video nu are nici cum 10gb cum specifici tu.Bun venit la realitate nici macar un pc nu are placa video de 10gb.Asa ca m-ai intereseaza-te

| BrokenInside a răspuns (pentru panther2007):

Nu stiu de unde te informezi tu, dar de unde o fac eu exista.(+ca pe ProTv, cand George Bufnici a prezentat un nou model pentru a amplasa un pc in camera a avut procesor six core cu 10gb ram si placa video de 10gb)

| panther2007 a răspuns (pentru BrokenInside):

Omule mai intereseaza-te cel mai performant laptop de pe piata este un Alienware m18x are 32gb ram, un procesor i7 de 4. 0ghz, si o placa video de 4gb nu de 10 cum specifici tu, iar pretul sau e de 7.000 de dolari.Alta data mai informeaza-te pe urma lanseaza aceasta afirmatie..Sau da-mi si mie un link catre un laptop ce are 10gb placa video sa vedem gasesti? Te asigur eu ca nu gasesti.Cat despre ram tocmai ti-am spus eu maximul pe un laptop 32gb

| BrokenInside a răspuns (pentru panther2007):

Calmeaza-te? lol.

| panther2007 a răspuns (pentru BrokenInside):

Sa ma calmez? Omule tu nu ai idee cat de mult aberezi, alta data cand lansezi o asemenea afirmatie documenteaza-te auzi la el placa video de 10gb pe un laptop:)):))
Si apropo pentru respectivul care a pus intrebarea uite ce ti-ai putea cumpara tu cu un mic surplus de banii http://www.cel.ro/......10m-2gb-l/

| BrokenInside a răspuns (pentru panther2007):

Uau, am gresit si am "aberat", bravo tie ca ai ramas calm pe parcurs -.-, in orice caz, nu cred ca iti face tie ziua de maine mai buna ca ai avut tu dreptate si nu eu-.-

| panther2007 a răspuns (pentru BrokenInside):

Omule cand eu ti-am atras atentia ai tinut-o mortis asta nu se mai numeste greseala, dupa cum spuneam documenteaza-te

| imaqtpie a răspuns (pentru BrokenInside):

Wtf frate numai aberatii ai postat. panther2007 are dreptate, nu exista placa video cu 10gb + nu ai ce face cu un "six core procesor" in jocuri.

| BrokenInside a răspuns (pentru imaqtpie):

Eu nuprea le am cu hardware, doar auzisem la niste jocur ca pentru a rula la setari maxime trebuie six core.

| Ahead a răspuns:

Am un Samsung rv 508 de 6 luni sau ceva de genu. e nou, de obicei am grija de lucruriile mele.
Doresc sa il vand cu 1.300 Ron (garantia este pe 2 ani) daca te intereseaza putem discuta pe privat are 4 GB ram 500 GB hdd
Salut! happy