| AllexxPoe a întrebat:

vreau sa imi achizitionez un router si vreau sa stiu daca il pot folosi doar pentru telefon sau alte device-uri in afara de PC, la PC am conexiune la internet prin fibra optica, routerul il vreau doar pentru telefon se poate, nu?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Desigur că se poate, dar dacă și numai dacă router-ul e wireless.
În funcție de bugetul tău și viteza la internet poți opt fie pentru un router de 10/100 mb(cel clasic și cel mai răspândit), sau daca ai net de peste 100 mb atunci numai cu un router gigabit(10/100/1000).Și prețurile variază în funcție de asta. Între 50-150 cele de 10/100 și de la 150 în sus cele gigabit.Succes

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sa fie router wireless, ca exista si router fara wireless. Treaba o sa fie simpla. Ai sa pui router-ul, fibra in router, cablu de la router lan1 la pc, si cu wireless-ul te conectezi cand vrei.

| K0sti a răspuns:

Doar pentru NU! Il vei putea folosi SI pentru...