| vanonim a întrebat:

Cum pot conecta un router wireless la PC? Eu nu am nici un receptor wireless la PC si nu stiu daca se conecteaza routerul la PC sau exista vreun receiver.Eu acum am fibra optica si sunt multumit de viteza si toate cele dar vreau sa ma pot conecta la net si prin telefon.

Răspuns Câştigător
| victorandrei a răspuns:

Pai bagi cablu de net (ftp, utp) in router (port wan), dintr-un port lan te duci in calculator cu fir daca nu ai placa de retea wireless sau vreun adaptor, si cu telefonul te conectezi la wireless.

4 răspunsuri:
| vanonim explică:

Eu la asta ma refeream, cum sa ma conectez de la PC la router deoarece nu stiam daca routerul are cablu sau ceva de genul sau receiver.

| casele a răspuns:

Pai aici nu o sa te ajute nimeniwinking suna la cel care ti-a bagat netu si spune-i sa te ajute daca nu nusssswinking daca vrei net pe tel activeazal gratis si apoi cumparati megawinking altfel nu'ssssssss

| victorandrei a răspuns (pentru casele):

Daca are omul mobil cu wifi si se poate conecta la router wireless de ce sa isi activeze net-ul de la operatorul de telefonie? Poate vrea sa aiba net doar la el acasa de la router pe tel