| PicakuElectr1ze a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video pentru a imi rezista Payday 2.

Am gasit : Placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GT 610, 2048MB, DDR3, 64bit, VGA, DVI, HDMI, FAN la 210 lei (acum costa 180 lei la reducere).

Nu stiu daca procesorul meu rezista la aceasta placa video sau daca acea placa video e buna.

Procesorul meu e : Intel(R) Pentium(R) D CPU 2. 80GHz.

Daca acea placa video nu e buna va rog sa imi dati una care sa reziste la payday 2 (am un buget de 180 lei).

Daca placa video e buna atunci spuneti-mi daca procesorul rezista la ea.

Funda!

6 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Procesoru rezista fara probleme. Daca e compatibila cu placa baza ia-o!

| CPAElites a răspuns:

Placa aia videu nu va rula acel joc.
Mai strange bani si cumpara un r7 240 sau 250

| CPAElites a răspuns:

Ti-a luat ochii memoria inutila care nu te ajuta cu nimic?
Degeaba are 2gb daca procesorul grafic este foarte slab, are 64 biti si memoria GDDR3. sad

| vidii a răspuns:

Eu m-as orienta catre piata sh, la 180 lei ai hd 5670, gt610 aia e vai de ea

http://www.okazii.ro/......a178079572

| PicakuElectr1ze explică:

Ok.Inteleg.Este o placa video foarte slaba.Imi puteti recomanda o placa video care ruleaza Payday 2?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa aia e o panarama. La banii aia mai bine iei un SH gen 8800gts care e mult mai buna, chiar daca e mai veche. Eu iti recomand sa achizitionezi un SH(8800gtx,880gts,9800gt etc.)