| RobertAndora a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar placa videotonguelaca video Gigabyte NVIDIA GeForce GT 630, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, VGA dar nu stiu daca e compatibila cu PC meutonguerocesorul estebig grinoualCore Intel pentium E2140, 1600 Mhz(8 x 200). Placa de baza scrie ceva cu tip bus Intel AGTL+ si la caracteristici bus memorie:Tip busbig grinual DDR@ SDRAM si CEAS REAL:333mhz si ceas efectiv 667 Mhz. Daca mai este ceva care sa mai scriu sa va dati voi seama imi spuneti

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ca sa iti dai seama de compatibilitate trebuie sa stim ce placa de baza ai.
2. Placa video nu e cienstie ce, dar pentru procesorul ala care are si el ceva ani o sa fie ok.

| SouLIce a răspuns:

Uita-te mai atent si spune denumirea placii de baza
Ce ai descris mai sus sunt informatii despre procesor si memorie

| Denis15 a răspuns:

Si eu am cumparat aceea placa e foarte buna.E compatibila cu componentele tale.

| Ionel85 a răspuns:

Da este compatibila si este o placa video foarte buna http://bit.ly/1hBY9gQ

| RobertAndora explică:

Creca asta este numele:Biostar 945GC Micro 775.

| RobertAndora explică:

Si scuzati emoticoanele.Nu am vrut sa le pun/.