| cocacola007 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iphone 4s la mana a 2 a care este decodat cu r sim, are pe el iOs 6.1.3. Vreau sa stiu care sunt avantajele si dezavantajele r sim-ului iar daca voi face update la iOs 7 imi va mai merge sim-ul

6 răspunsuri:
| FIORI a răspuns:

Trebuie sa inveti sa lucrezi cu R-simul. Teoretic nu ar trebui sa se blocheze dupa update, dar in cazul in care se intampla (la unii s-a intamplat) trebuie sa stii cum sa ti-l faci singur ca sa nu mai dai bani aiurea sa ti-l faca altcineva. Asta e singurul dezavantaj.

| AlexandraPunct a răspuns:

Da mie mi sa întâmplat decodeazal r simul nu e bun daca închizi telefonul se pierde rețeaua si va trebui sa stii sa i-l faci.

| cocacola007 explică (pentru AlexandraPunct):

Tu ai stiut sa il faci?

| AlexandraPunct a răspuns (pentru cocacola007):

Da trebuie sa bagi in mod pilot iar dupa sa scoti bla bla nu e chiar complicat dar trebuie sa ai multă răbdare.

| cocacola007 explică (pentru AlexandraPunct):

Pai explica-mi, daca voi avea probleme in viitor sa stiu ce sa fachappy multumesc

| AlexandraPunct a răspuns (pentru cocacola007):

Pai din câte imi mai aduc aminte,( am avut acum un an IPhone 4 ) știam ca trebuie sa bagi pe mod pilot sa stai puțin dupa sa scoti si sa suni la un număr, era ceva cu "20." Nu mai stiu sigur si trebuie sa repeți acești pași pana iti revine rețeaua pe telefon. Ceea ce mai e este ca nu vei reuși sa iti update-zi IOS ul pentru ca telefonul se va Inchide automat si iar ti se pierde rețeaua. Sper ca totuși te-am ajutat.