| diNNozo a întrebat:

vreau sa imi cumpar un procesor nou la pc.
cum aflu daca placa de baza suporta procesorul?

PC SPEECS : CPU : AMD Seprom 2.7 GHZ
RAM : 4 gB. ddr3
Video Card : Ati Radeon HD 5450 1gb. 64 bits

Răspuns Câştigător
| JusticeForCraiova a răspuns:

Deci downloadezi programu asta Everest. Afli ce socket are placa ta de baza
vad ca procesoru tau e amd deci nu suporta sokcet de 1155 ( intele ) poate sa suporte am3+ am3 AM2

| diNNozo explică (pentru JusticeForCraiova):

Ok deci... am descarcat programul everest. si la mother board. imi apare unknow :(. daca as cumpara acest model ar merita? adica ar merge?
http://www.emag.ro/......E8K8TBBBM/

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru diNNozo):

Ce socket ai la placa de baza? procesoru e bun dar ia-l pe asta http://www.emag.ro/......EDJL2BBBM/ o fi el putin mai scump dar duce perfect 4 nuclee 4 cori e sfant pentru tine procesoru asta crede-ma duce ca avionu de lupta f1

| diNNozo explică (pentru JusticeForCraiova):

Ok multumesc! big grin

6 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Downloadeaza aida32 sau everest si dai la mainboard dupa ce-l instalezi vezi ce placa de baza ai

| DarkWolfPack a răspuns:

Pai ce placa de baza ai?

| Remus_Pyter_1992 a răspuns:

Pai cauta modelu plati tale de baza pe google. scrie pe placa de baza. si vezi ce procesoare suporta