| chio97 a întrebat:

Vreau sa imi facu un radio online.mi-am facut si imi mergea si cand am vrut sa il hostez pe www.globalserver.ro am platit hostul dar acum nu stiu cum sa mi`l fac ca nu imi merge cum il faceam inainte.acuma cand intru pe ip imi scrie server offline si daca incerc sa ii dau drumu nu merge imi da erroare.Si cei de la suprot tehnic spun ca nu ma pot ajuta doar contra cost si ei mi-au spus sa pun muzica pe server...dar nu stiu unde trebuie sa o pun va rog foarte mult sa ma ajutati deoarece hostul e platit si pierd zile importante din el!

3 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Ai incercat din control panel,poate trebuie pornit serverul manual? precizez ca nu stiu exact cum sta treaba pe acest host,pentru ca nu am cont aici, insa am cont pe un alt host gratis si, acolo, trebuie sa pornesti serverul manual, de fiecare data cand se opreste.de asemenea, e foarte importanta si configurarea softului de streaming. sper sa reusesti

| chio97 explică (pentru supermdmario):

Si cum trebuie configurat?

| supermdmario a răspuns (pentru chio97):

Trebuie configurat cu datele serverului care l-ai cumparat. daca nu stii, uite aici un videotutorial:http://contactit.blogspot.it/......ernet.html
binenteles,detaliile sunt altele si pot diferi de la un server la altul(ex:servere icecast, shoutcast, etc.)