| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,vreau sa imi spuneti si mie daca acest laptop este bun pentru gaming, si poate rula fifa 16 si 17 macar la medium.http://www.emag.ro/......D2KJQ2BBM/

Răspuns Câştigător
| Maldini a răspuns:

Salut, iti ruleaza jocul la maxim fara nici o indoiala. Am i5 si 1GB placa, fara probleme. Acela are i7 si 2GB. Nu iti face probleme. Insa grabeste-te, stocul e limitat!

| JustCosmin a răspuns (pentru Maldini):

In goana de a fi primul care da raspunsuri, ai dat-o de gard cu raspunsul asta. Pui omul sa arunce banii de pomana pe un laptop ce are placa video DDR3 si pe 64 Bit. Si mai spui ca merge jocul si la MAXIM!

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

La maxim nu-ti merge sub nicio forma, nici unul din cele doua jocuri. La detalii low-medium da, dar o sa te cam chinui sa joci.

| Maldini a răspuns (pentru JustCosmin):

Nu stiu ce sa zic. Am i5 si 1GB placa, 8 RAM si joc la maxim Fifa 16

| DataSoft a răspuns:

E ok leptopul.dar cautati ceva cu placa video ddr 5..la un asemenea procesor e mult mai indicata o placa video cu dd5 pentru ca nu prea o sa iti functioneze toate jocurile

| Maldini a răspuns:

Ii merge jocul fara nici o problema, sunt foarte sigur happy