| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Vreau sa instalez Windows Phone 8.1 pe telefonul meu Nokia Lumia 520, dar am vazut ca nu este disponibil oficial de Nokia, si ca este oferit doar de Microsoft pentru developeri.
Intrebarea este:
1. Daca instalez update-ul voi pierde aplicatiile de la Nokia (Nokia Camera, Cinemagraph, etc.) fara a le mai putea instala?
2.Se misca bine, fara bug-uri, iar daca sunt, sunt minore?
3.Voi mai putea instala update-uri dupa?
4. Windows Phone 8.1 este in limba romana?
Scuze pentru atatea intrebari, dar sunt cumva in ceata cu update-ul asta...credeti ca ar trebui sa mai astept ca Nokia sa se miste ca sa bage update-ul?
Multumesc, si dau funda!

4 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Poti instala de aici actualizarea pentru developeri:
http://www.windowsphone.com/......8393741e96

| Iris1997 a răspuns:

In primul rand nu poti sa pui tu windows 8.1 decat atunci cand va fi ca actualizare pentru telefon.E ca si jocurile sau programele...nu le poti descarca depe orice tinichea de site ci doar de pe xbox live.Am lumia 710 si stiu despre ce vorbesc.

| AlexAttac explică (pentru Iris1997):

Pai Windows Phone 8.1 ti-l ofera ei mai devreme de a fi lansat de Nokia, doar asa sa vezi cum e, de asta se numeste si Devloper Preview...
Dar eu am cateva nelamuriri, de aceea am apelat la site-ul asta.

| Iris1997 a răspuns (pentru AlexAttac):

Din partea mea poti sa il pui doar ca este un fel de beta (plin de buguri, erori etc.)