| expertinIT a întrebat:

vreau sa-mi fac un blog, gratis. nu vreau cu blogger sau cu blogratuit.ro. cu ce pot sa mi-l fac?

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Incearca Wordpress. Si eu il folosesc! happy

3 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Website ori Blog poti sa faci gratuit si usor pe www.ucoz.ro! E fain ca e in limba romana, ai hosting, spatiu nelimitat si adresa de tip nume.ucoz.ro/com - in plus iti poti atasa domeniul propriu!
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial care iti explica cum: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Daca ai nevoie de ajutor te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Mult succes!

| TopCom360 a răspuns:

Descarcarea cu wordpressul nu e buna, iti mai trebuie filezila si ca sa poti sa urci pe el iti mai trebuie cv + ca trebuie sa ai si hosting pe site, sa ai un domeniu.Intra pe google scrie wordpress blog free, si iti faci site, e usor de folosit, mai are si o mica aplicatie in care iti aduce vizitatori la nu stiu cate posturi publicate.dar o sa ai numele siteului.wordpress.com/ro

| Vl4dootz a răspuns:

Poti sa-ti faci un host gratis pe xhost.ro si sa descarci wordpress care e gratis
dar daca iti faci un cont pe xhost vei avea adresa blogulmeu. xhost.ro ceva de genu
Bafta!