| TheBlueDragon a întrebat:

Vreau sa-mi fac un PC din piese si va intreb pe voi, placa video nVidia GeForce GT630(4GB) merge cu un procesor Intel® CoreTM i5 3570K IvyBridge?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, e perfect sistemul. Pana acum sistemul suna crimonal...
Zici ca-i sistem de jucat super mario.

| dantomescu78 a răspuns:

Functioneaza destuld e bine. Intel-urile cu nVIDIA intodeauna au rulat cum trebuie.

Daca vrei placa ai video ai grija sa o iei pe cea de MSI. Am vazut mai multe teste si se pare ca este cea mai reusita. Uite-o aici: http://bit.ly/1dJveEK

| mrcacadu a răspuns:

Gigabyte H61M-DS2 merge cu ambele componente, deci si placa video merge cu procesorul.

| AndreiToterman a răspuns:

Daca ambele sunt compatibile cu placa de baza, atunci merge!

| TheBlueDragon explică (pentru AndreiToterman):

Placa de baza Gigabyte H61M-DS2