| Cornellp a întrebat:

Vreau sa plec la bunici si i-au laptop-ul cu mine,dar ei nu au conexiune la internet.E posibil ca cu un modem(tp-link) sa ma pot conecta la net, plus ca bunicii mei mai au un modem cu care se conecteaza la televiziune digitala.

Doar intreb, nu stiu daca e posibil.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este posibil.

| Minks a răspuns:

E imposibil. Respectivul modem trebuie sa aiba la randul lui o conexiune (cablul de net). Fara aia, nu rezolvi nimic. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai o conexiune activa la internet oferita de un provider de internet

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

In lipsa unei conexiuni la net, prin cablu, RCS-RDS da cu abonament un stick,, DIGI net mobil,, la viteza de 21, 6 Mbs.Te poti interesa la firma de cablu la care esti abonat daca ofera un asemenea stick.