| TaviONE a întrebat:

Vreau sa realizez propriul meu template de site in format HTML5 cu transparenta. Unde gasesc cum se realizeaza templaturile de site in format HTML5 cu transparenta? Cu ce program se pot construi template-uri de site in format HTML5 cu transparenta? Cine imi ofera un raspuns bun va primi in semn de multumire funda TPU.ro!

Răspuns Câştigător
| razvanlost a răspuns:

Http://www.w3schools.com/html/html5_intro.asp

Ai acolo si tutoriale de css, cu ala stilizezi pagina. Ca program poti folosi orice editor text, iti recomand Notepad++.

2 răspunsuri:
| ValentinCN a răspuns:

Uite aici http://lectii-photoshop.com/template-in-stilul-apple/ poate gasesti ce doresti

| M29 a răspuns:

Salut! Eu am invatat html, css si ceva php din tutoriale pe youtube. Sigur gasesti tutoriale si pentru HTML 5. Mult spor!