| anonim_4396 a întrebat:

Salutare...vreau sa fac un site in HTML5 cum pot sa-l fac?

Răspuns Câştigător
| floweray a răspuns:

Poti incerca si www.ucoz.ro, un CMS avansat gratuit, mai ales ca e in limba romana, ai 21 de module, FTP, hosting, trafic nelimitat, 270 de template-uri modificabile prin HTML/CSS si domeniu nume.ucoz.ro/com, poti utiliza JavaScript si PHP.
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Info suplimentare: www.faq.ucoz.ro

Idei si suport poti schimba cu baietii de pe www.forum.ucoz.ro

Succes!

| anonim_4396 explică (pentru floweray):

Multam...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai invata html5

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Un link ceva? ...trebe sa stiu altceva in afara de HTML5?

| Hadden a răspuns:

HTML (HTML5) + CSS (CSS3) trebuiesc invatate pentru design - ai grija ca nu toate browserele sunt compatibile.

Oricum HTML5 e de fapt cel obisnuit, la care au mai fost adaugate niste elemente (canvas, sockete, etc) dar nu cred ca vei avea nevoie de ele, deci tutoriale se gasesc din plin - cauti "tutoriale html".