| Mario200311 a întrebat:

Vreau sa stiu care placa video este mai buna. AMD Radeon R7-240 ddr3 2GB sau Nvidia GeForce GTX 745 ddr3 4gb

Vreau sa stiu asta pentru un PC, ca un Pc de 2800 lei are placa AMD Radeon iar celalalt de 3000 lei are GTX 745, vreau sa stiu care placa video este mai buna ca procesoarele sunt bune, la placa AMD RADEON este un quat-core iar la GTX 745 este un Intel core i5-4460, deci care placa video este mai buna pentru jocuri! FUNDA

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| nebunel35 a răspuns:

GTX 745

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ambele sint niste petarde. De 3000 RON iti faci un sistem cu multe peste rahaturile astea gata asamblate.

| bogdan324 a răspuns:

O risipa de bani, iti iau ochii cu procesoarele, mai bine mai strangi vreo 200 lei si iti iei asta
http://www.mediadot.ro/wishlist/57969/
Placa video mult mai puternica,sursa de calitate,carcasa mai bine aerisita, placa de baza mai rasarita, in plus, sunt sigur ca sistemul asta te va duce destul de mult timp in jocuri dar si ca durata de viata, pe cand pocnitorile alea nu vor rezista mai mult de 3-4 ani

| n1n1o a răspuns:

Sal, poti sa pui linkurile de la PC-urile care ai mentionat? Btw ambele placi video sunt slabute.

| Mario200311 explică:

Gtx 745 nu este foarte slabut m-am interesat si duce mad max gta V mortal kombat X