| s1d0x a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat... Am un Pc destul de vechi el are 1 gb Ram, Procesor Pentium 4 1.8 gHz, placa video are 256 mb si hard diskul are 140 gb. Nu stiu ce sa fac, ori sa imbunatatesc pc ( bagand in el : placa video, placa de baza, memborie, procesor nou, hard disk ) sau sa-mi cumpar un ps3?
Asptept cat mai multe raspunsuri cu ARGUMENT!

4 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Daca te joci mult atunci iti recomand o consola, daca folosesti calculatorul pentru a edita video, pentru a programa, pentru socializare atunci cred ca nu ai nevoie de o imbunatatire prea mare la sistemul actual, asta daca nu cumva faci editari grafice mai sofisticate care sa necesite o placa grafica mai buna, un ram doi in plus, un procesor etc. Daca optezi pentru o consola si vrei o grafica mai bunicica evita WII, de preferat XBOX 360 sau PS3 slim.

| Elektro a răspuns:

@Gas te contrazic, daca vrea pentru jocuri ii recomand PCul

| Gas a răspuns (pentru Elektro):

Ai idee cate procesoare are o consola de jocuri? happy si la ce pret se ridica un adevarat PC pentru gaming? PC-urile nu sunt facute pentru jocuri.

| Elektro a răspuns:

Stiu ca XBOXUL are 4... (coreuri) la PS3 nu sunt sigur. PCurile sunt facut pentru jocuri daca nu iti iei unul cu P3 si 2mb ram si 1mb placa video.Cu pcu meu de 15 mi-l pot sa joc cele mai noi jocuri aproape sau chiar fara probleme si nu e un PC chiar de gaming (4gb ram + dual core + 320gb hdd + nVIDIA 9600gt 1gb)...