| 1234avg a întrebat:

Vreau sa va intreb daca instalez un joc care scrie clar la cerinte sistem ca este compatibil pentru windows XP si eu am win vista.Am incercat si merge, dar ce probleme pot aparea?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Jocurile si aplicatiile compatibile cu Xp merg si pe Vista. Probleme apar doar de la Windows7 in sus, cand, in unele cazuri, nu exista versiuni decat pentru Xp si Vista (rezolvabile si acestea, daca faci o buna documentare despre compatibilitate). Precum s-a spus, daca sistemul tau hardware si software suporta aplicatia, nu ai de ce sa te temi. Spor la jucat!

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Nu avea cum sa scrie ca e compatibil cu vista deoarece jocul a aparut inaintea sistemului de operare respectiv, de unde deducem vechimea jocului respectiv. Cele mai multe jocuri vechi pe care le am functioneaza si cu w7 cu toate ca nu scrie asta la cerinte sistem

Răspuns utilizator avertizat
| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

Windows vista cere mai multi rami la jocuri. Daca pc-ul tau suporta nu ai de ce sa iti faci griji