| CostyMe a întrebat:

Zilele astea mi-am dat un scan la computer si mi-a gasit un virus Win64/Sathurbot.A trojan si nu il pot scoate de niciun fel, avand Nod32. Am cautat pe net si am gasit ca il poate elimina Microsoft Security Essentials. Daca l-as instala, as avea 2 antivirusuri si stiu ca nu e bine sa ai 2 pe acelasi calculator, pentru ca dau erori intre ele. Ce ziceti sa fac pentru a scapa de virus?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Pe acesta îl poţi folosi concomitent cu antivirusul pe care îl ai.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Il dezactivezi pe cel pe care il ai, il instalezi pe al doilea, iti faci treaba cu el si dupa aceea alegi pe cel pe care-l doresti.

| Daniel_Avadanei_1996 a răspuns:

Nu iti dauneaza sa ai 2 antivirusuri in pc, doar ca iti incetineste pc-ul si in alte situatii antivirusii s-ar putea gasi unii pe altii ca fiind virusi, adica fals-positive.Cat despre Nod32 este destul de slab ca antivirus daca nu chiar un antivirus foarte prost.Iti recomand 'Malware bites anti malware'. Este foarte bun si extrem de usor de folosit, foloseste si putine resurse. GOOGLE-it happy