| Mihay4 a întrebat:

A aparut Microsoft Security Essentials ce ziceti de el?

3 răspunsuri:
| Ana213 a răspuns:

E bunicel, insa consuma prea multe resurse, iti recomand avast 6 free edition, mi se pare super bun, scaneza registry, scaneaza windowsul inainte sa porneasca, scaneza procesele, scaneza rapid fisierele si are un timp de detectie mult superior celorlalti antivirusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A apărut acum 2 ani(dacă iau în calcul și versiunea 1.0 alpha, beta).
Acum l-ai descoperit și tu? Păi mă bucur! Să înțeleg că în ultima vreme e vorbit de bine între amici? E un antivirus foarte bun, iar faptul că e moca de la Micro$oft îl face și mai bun! A avut parte în general de reacții foarte pozitive, atât din partea utilizatorilor de acasă, cât și a micilor companii(până la 10 PC-uri). Chiar și în testele de laborator MSE e un antivirus gratuit de top.

| paunmarianbr a răspuns:

Sa stii ca e foarte bun. Sincer iti spun daca vrei sa ma crezi il folosesc de cand a aparut.
Si de cand il folosesc nu mi-a facut nici o problema si isi face treaba foarte bine. Este foarte bun.