| Justasimplequestion a întrebat:

Salut tpy, am vazut acum ca am cam multe canale nesubtitrate: nat geo, discovery, history etc, sunt pe digi, ce pot sa fac trebuie sa sun la ei? Nu e de la setari ca m-am uitat sau poate nu m-am uitat bine csf?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu ne-ai spus ce model de tv ai, nu este de la ei de la digi, mai mult ca sigur nu ai introdus tu subtitrarea la modul general!
stiu ca se mai intampla asta cand esti pe card CI+, cand ai resetat tv-ul, cand ai facut update la firmware al tv-ului etc
cu siguranta in setari poti pune subtitrare la modul general pentru toate canalele!

| Justasimplequestion explică (pentru Simpatic):

E "orion" nu stiu exc ce mod, nu e smart e simplu, nu e pe card nu i-am dat resetare update ever, o sa ma uit mai bine la set cum ai zis csf mersi oricum!winking

| Simpatic a răspuns (pentru Justasimplequestion):

Sigur, consulta daca mai ai manualul, trebuie sa fie si ceva referitor la subtitrari
daca avea sistem webOS (ca la LG) sau android acum iti spuneam cum se introduc subtitrarile!