| alexandruliviu a întrebat:

Salut tuturor! Am acasa un JBSYSTEM Pro 16X de mixat melodii da nu stiu cum sa il folosesc... IN spate are locuri pentru OUTPUT, REC, TAPE2/CD2,TAPE1/CD1,PHONO2 SI PHONO1.
Am boxe care se nimeresc acolo dar nu stiu unde sa le bag. si in primul rand cum conectez systemul asta la laptop?

1 răspuns:
| Speed01mikz a răspuns:

Ca sa bagi sunet din laptop in ce ai tu...iti trebuie un cablu Jack normal spre RCA (Acela format din 2 capete rosu si alb). Introduci rca-ul in cd/tape care vrei tu...si dupa in laptop. Iar ca sa ai sunet in boxe iei un cablu RCA - RCA si il conectezi in Output la JBSYSTEM si dupa in AUX la boxe.