| AlexGTX2 a întrebat:

Salut tuturor! De curand mi s-a stricat calculator si l-am dus la reparat. Am avut stricata placa de baza si am schimbat-o. Domnul la care mi-a schimbat-o mi-a instalat windows 7 pe aceasta, dar eu am vrut windows xp. Am instalat windows xp, dar am vazut cand era aproape gata de instalat ca mi-a sarit de la update direct la nume. Am terminat de instalat si am vazut ca nu-mi merge internetul. Ce s-a intamplat, windows xp nu recunoaste placa de baza sau trebuie sa instalez niste drivere? Cum fac o conexiune la internet? Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Doar placa de baza? Pai ce dracu' a avut de a umblat si la windows? Ala e pus pe HDD.Nu s-a gandit ca poate tu vrei PC-ul ala pent jocuri si windows 7 nu e prea bun la asa ceva? E cam aiurea ce a facut dar... Orice windows ai avea merge pe placa de baza.Instaleaza driver-ul placii de baza daca e placa de retea inclusa in ea, sau daca e separata instaleaza driver-ul placii de retea.Verifica IP-urile.

| ionutz24_2810 a răspuns:

Windows xp nu recunoaste intotdeauna placa de retea. trebuie sa cauti un driver de undeva si sa o instalezi