| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor! Deja de o perioada destul de lunga de timp am o problema la PC.
De aproaximativ 3 luni calculatorul se porneste singur cand are el chef... Ora nu este exacta! Nu se deschide la o ora anume! In schimb deja incep sa imi pun intrebari, pana acum dupa oprirea s-a opream si sursa aproape de fiecare data.
Chiar si cand il pun pe sleepmode pentru ca am una alta de facut se deschide din sleep mode singur.
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai probabil il trezeste mouse-ul sau placa de retea. Uita-te cu atentie la setari si debifeaza "Allow this device to wake the computer" de la mouse si placa de retea.

| gabicoo a răspuns:

Posibil sa ai un virus.
Fa o scanare completa cu antivirusul tau. Daca nu descoperi nimic foloseste un instrument puternic de devirusare- eu recomand Norton Power Eraser
Daca nu descoperi nici un virus inseamna ca ai umblat la setari si ai gresit ceva ai bifat ce nu trebuia.

| Pandaaaaaaaa a răspuns:

Asigură-te că nu se unesc firele de la butonul Power.