| UnityLearner2001 a întrebat:

Salut tuturor, încep prin a vă spune că construiesc jocuri cu motorul grafic Unity3D. Problema este că este foarte greu să lucrez de unul singur în domeniul acesta si am nevoie de parteneri de încredere interesati de acest domeniu cu vârsta cuprinsă între 12 si 18 ani, care au o anumita experienta de lucru în Unity, preferabil din Rep. Moldova dar accept şi din România, mă puteţi contacta la e-mail: worldoftanks23758@gmail.com. Rog seriozitate, am multe idei si dacă iese ceva putem face bani frumoşi.

2 răspunsuri:
| fpr139 a răspuns:

De ce nu încerci să te angajezi în domeniu, dacă ai 16+ ani?
Nu vreau să descurajez, dar de jocuri pixelate, ori miniclipuri relative. e plin internetul. Şi dacă ar fi să-ţi creezi site personal pentru ele, şi ai aştepta sponsorizarea altora. nu ai prea obţine *bani frumoşi*, din moment ce mai ales. ai putea fi de asemenea, păcălit oricând, prin drepturi de autor, din moment ce angajamentul nu e unul fix. Iar după părerea mea, o astfel de iniţiativă nu se porneşte de la o persoană, ori două. ci de la o echipă în dezvoltare.

| UnityLearner2001 explică (pentru fpr139):

Sa sti ca nu ma intereseaza jocurile pixelate si miniclipurile, era lor a trecut, eu ma gandesc la ceva serios, Si nu am o echipa, de asta am postat happy Si sa ma angajez cu atat mai mult nu ma intereseaza.