| ș53fan a întrebat:

Salut tuturor!
Joi mi-a venit noul telefon! Totul bine și frumos, până la momentul în care am ajuns la punctul de a introduce cartela!
Bag cartela, ativez datele...bam...nu merge decât pe 3g!
Telefonul merge în 4G, așa apare în specificații, ideea e că nu știu de ce nu merge internetul în 4G
Mă puteți ajuta?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e dublu sim vezi daca ai bagat unde trebuie simul. Un slot are 4G iar altul 3G/2G. Daca spuneai si ce telefon este, era mai bine. Ai uitat.

| ș53fan explică (pentru darrio2007):

Este un Protruly d8! Nu cred că ați auzit!

| darrio2007 a răspuns (pentru ș53fan):

Chiar ca nu am auzit de asemenea telefon.

| ș53fan explică (pentru darrio2007):

Oricum nici nu o sa auzi pentru că eu practic l-am luat pe ultimul! nu mai există nicăieri!

| darrio2007 a răspuns (pentru ș53fan):

Este pe Emag. Acum citeam caracteristicile lui. Chiar asa este camera cum spun ăstia aici?

| ș53fan explică (pentru darrio2007):

Te referi la faza cu 360 grade?
Dacă da, așa e!

| darrio2007 a răspuns (pentru ș53fan):

Da. La asta ma refeream. Interesant!

| ș53fan explică:

Telefon: Protruly D8!
Setat:4G și totuși
nu mere!
Am să iau mâine legătura cu cei de la care l-am achiziționat!

| Heavenonearth a răspuns:

Model de telefon nespecificat! Ai la setări internet 4G.

| HeadGeneral a răspuns:

Intra in setari, apoi Rețele Mobile si dai Mod Rețea, alegi acolo varianta care conține LTE sau 4g