| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Poate sa imi zica cineva cum pot transfera mesaje primite pe telefonul Nokia 500 pe un alt telefon cu sistem de operare Android All View P5 alldro?

Sau macar cum se pot pune toate mesajele primite pe telefonul Nokia 500 pe cartela telefonului (cea care are stocat numarul de telefon)?

Am nevoie de aceasta informatie, caci vreau sa donez telefonul Nokia 500 unei familii nevoiase din sat si unele mesaje sunt importante.

De exemplu, intr-un mesaj primit din partea unei farmacii, era un cod din mai multe cifre care imi da dreptul sa cumpar un produs cu 20 % reducere si, poate daca nu pot sa arat acel SMS primit din partea farmaciei, nu mai primesc acea reducere.

Dau funda.

Multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa salvezi SMS-urile importante pe cartela SIM.
Cand vizualizezi mesajul, la Optiuni ai si aceasta posibilitate (daca mesajul e in memorie si nu e salvat inca pe SIM).
Cartela SIM introdusa in noul telefon - in mod normal - va putea sa citeasca mesajele.

In magazinele operatorului tau de telefonie mobila ai si posibilitatea de a salva mesajele pe un alt suport (CD, USB-stick, e-mail), dar si numerele de telefoane din aparat/card-ul SIM.

1 răspuns:
| PavelImobiliare a răspuns:

Buna. Poti face un back-up la telefon pe laptop/Pc sau sa faci sincronizare cu google. Pantru Samsung exista Switch Phone, cauta sa vezi ce program poate face back-up pentru Nokia. Vei salva cu acest program, absolu tot ce ai in telefon, mai putin programe de watap, Facebook, etc pe care le poti lua de pe magazin play. Iar pe viitor salveaza totul pe contul de gmail. Asa nu te mai doare capul daca ti se buseste telefonul, il piersi, schimbi, etc