| N0rz3 a întrebat:

Salut tuturor,
Sper sa imi puteti raspunde la intrebare cat mai rapid.
Am placa de baza pe socket AM3 de la AMD, si nu mai gasesc astfel de procesoare....am un athlon X2 2.80 Ghz e cam slabut si vreau ceva tare dar nu mai gasesc...
Credeti ca ar fi compatibil socet fm2+ cu am3? as putea pune un procesor fm2+ pe o placa de baza am3?
Sa stiu daca pot sa imi iau ceva sau nu.....Eu nu gasesc de fel ce-mi trebuie

6 răspunsuri:
| N0rz3 explică (pentru K0sti):

Mersi k0sti dar nu vreau sa iau la mana a-2 a, as vrea sa iau nou ca sa am si garantie la el, pe okazii am gasit si eu...

| K0sti a răspuns (pentru N0rz3):

Pai daca nu se mai fabrica de unde vrei nou? Si popa si hot nu se poate!

| N0rz3 explică (pentru K0sti):

Pai nu ar fi compatiibil socket fm2+? Ca de alea am gasit si multe si bune

| K0sti a răspuns (pentru N0rz3):

Pai cum sa fie compatibil! Nu este!

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Salut cauta site asta Samwie.ro si are procesoare second hand si iti da si garantie la ele 6 luni au conponente it second hand