| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Va rog sa imi scrieti cum se numeste aplicatia pentru telefon mobil cu Android, cu ajutorul careia se pot scana paginile, apoi salva. Daca se poate, am nevoie si de numele website-ului unde pot sa-l descarc.

Stiti cumva cat costa o astfel de aplicatie, sau este gratuita?

Cu trimiterea ulterioara a fisierelor pe desktop-ul unui computer, sigur ma va ajuta fratele meu.

Am nevoie de o astfel de aplicatie, pentru ca uneori nu pot frecventa cursul de ghid turistic la care m-am inscris, iar aplicatia respectiva m-ar ajuta sa pot scana cursurile pe care trebuie sa le invat pentru examenul care va fi la final de curs.

Va multumesc anticipat tuturor celor care imi veti raspunde.

Răspuns Câştigător
| Petripetri a răspuns:

Turbo scan in magazin play sau appstore depinde ce tel ai sunt si versiuni free

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

La ce te referi prin 'scanare'?

| ElenaSt2011 explică (pentru Clorox):

Salut. Inseamna sa faci poza unor fisiere (cursuri, articole, etc.), eventual reglezi marginile pozelor sa fie mai mici, sa le salvezi, apoi sa le trimiti prin bluetooth (cred) catre computer si eventual sa le atasez prin e-mail, daca vrei sa le trimiti cuiva. Ideea este ca tine loc de scanner (sau imprimanta multifunctionala: care printeaza, scaneaza, xeroxeaza). Daca lipsesti de la cursuri (la facultate sau la un curs) NU iei imprimanta cu tine (ca e prea grea), ci rezolvi problema (prin metoda mentionata aici) cu ajutorul unei aplicatii de scanare instalata pe telefonul mobil (al meu are Android).
Scurt si la obiect. O zi faina.