| alex2009 a întrebat:

Salut un prieten are o chestie ciudata cu un laptop.
laptopul este adus din Olanda cand la pornit pentru prima data s-a deschis si i-a aparut o fereastra in care ii scria ca daca vrea sa faca o copie a windowsului 7 pentru sigutanta sa bage un dvd in laptop, a bagat un dvd in laptop si acesta a inceput sa copieze ceva pe dvd acest lucru a durat cam o ora pe acel dvd apar ceva fisiere de boot dar acum cand a vrut sa instaleze acel windows 7 pe un alt pc nu merge. De ce? eu am impresia ca acela este un windows preinstalat dar pentru mine este inca un mister ce s-a copiat pe acel dvd? poate ma lamuriti voi? Multumesc

Răspuns Câştigător
| luckyluke a răspuns:

Un back-up la windowsul din laptop.Deci nu windowsul pe care sa il iei si sa il instalezi pe alt pc. Daca prietenul tau, vreodata buleste windowsul, baga dvd ala si il "restaureaza"

2 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

E original, asa mi-a cerut si mie e ca un fel de protectie, gen system restore POINT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
este asa cum a explicat luckyluke
acel CD trebuie sa fie pastrat la loc sigur de prietenul tau si il poate utiliza doar el si doar pe laptopul lui