| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, un prieten are o problema la laptop (nu stiu ce laptop este stiu ca este doar HP)
Cand vrea sa instaleze windosul merge bine pana cand cere sa creezi partitiile si ii da erroarea asta We couldn't find any driver. To get a storage driver, click load driver.
Ce sa faca? https://www.google.ro/......ps?/search

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și nu a încercat să dea pe Refresh, Driver Options sau Load Driver? Dacă a făcut asta și nu merge...
Nu are acolo nicio partiție deci probabil s-au ars hardurile. Dacă era pc mai ziceam că nu sunt conectate la placa de bază sau că poți să le înlocuiești sau că nu-s deloc, dar fiind laptop e cam nasol. Eu zic să îl duci la un specialist.
Dar nu ai spus, dacă aprinzi laptop-ul partițiile alea merg? Dacă merg încearcă să bagi alt tip de Windows să vezi dacă face la fel. Dacă face la fel nu știu ce să spun. Mie unul mi se pare foarte ciudat.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Păi dacă nu mai merge să intre în laptop e clar că e de la el, cel mai probabil de la hard și nu ai ce face decât să-l duci la service.

Răspuns utilizator avertizat
| K0sti a răspuns:

Partitiile nu se fac din Windos, se fac cu asta din DOS: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/